انبارش = storage  

انبارش = storage

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: معادل انگلیسی کلمه یا واژه انبارش، Storage می باشد.

انبارش چیست؟


انبارش = Storage
storage = انبارش، نگهداری در انباز، ذخیره کردن

GLYCOGEN — A sugar-based carbohydrate (polysaccharide) the body uses for energy storage. (See Glycoprotein.) (INCI dictionary)
storage, shipment and retuns of products = انبارش، حمل و نقل و بازگرداندن محصولات

storage, shipment and retuns of products
انبارش، حمل و نقل و بازگرداندن محصولات


واژه «انبارش» در مقالات سایت احسان حسنانی

سورفکتانت ها: امولسیون کنندگی شوینده ها

وقتی یک ماده نامحلول مثل روغن به آب حاوی شوینده اضافه می شود، احتمال تشکیل امولسیون وجود دارد. این امولسیون می تواند روغن در آب یا آب در روغن باشد. دو حالت دیگر هم ممکن است به وجود آید که یکی انحلال روغن در آب و یا تشکیل میکروامولسیون ها است. پارامتر HLB ارتباط منطقی بین ساختار شوینده و امولسیون کنندگی آن را نشان می دهد.
 PIT را می توان به عنوان یک روش برای ساخت امولسیون بکار برد. امولسیونی که در نزدیکی دمای تغییر فاز تولید شودف دارای حداقل اندازه ذرات می باشد. سپس امولسیون حاصل جهت استفاده متداول و یا انبارش سرد می شود.
مشاهده مطلب

سورفکتانت ها: الکل سولفات ها


 مثال: سدیم لوریل سولفات ها C12H25SO4Na تعریف الکل سولفات ها تنها از الکل های نوع اول خطی که از ترکیبات طبیعی یا به وسیله روش های سنتزی بدست آمده اند، تهیه می شوند. الکل سولفات ها در فرم اسیدی پایدار نبوده، لذا تنها نمک های آن ها به صورت تجاری موجود هستند که متداول ترین نوع، نمک سدیمی آن است. نمک های آمینی بر پایه منو، دی یا تری اتانول آمین و آمونیاک نیز به وسیله بیشتر تولیدکننده ها به بازار عرضه می شود؛ که عموماً اکتیو آن ها بین 30 تا 40 درصد است. محلول های 60-70 درصدی نیز قابل تولید بوده و گاهی توسط تولیدکنندگان تهیه می شوند. الکل سولفات ها امروزه به وسیله عمل سولفاسیون الکل ها با تری اکسید گوگرد تولید می شوند. خواص عمومی 1- حلالیت: نمک های سدیمی متداول C12-C14 (دودسیل) الکل سولفات، در غلظت بیش از %30 ایجاد ژل می کنند. در زیر %30 در دمای نرمال به صورت مایع هستند ولی با افت دما به زیر 25oC به صورت خمیر نرمی در می آیند (نقطه Kraft، فصل 1). نمک های آمینی (DEA, MEA یا TEA) حلالیت بهتری دارند. DEA حلالیت کمتری نسبت به TEA دارد ولی محلولی با ویسکوزیته کمتر تولید می کند. نمک های آمینی در حین انبارش تیره می شوند بخصوص اگر در معرض نور قرار گرفته باشند. نقطه Kraft به توزیع زنجیره های کربنی در الکل مادر بستگی دارد. یک توزیع وسیع زنجیره کربنی موجب ایجاد نقطه Kraft پایین تری (حدود 10oC) شده و باعث روانی محصول در دمای اتاق می شود. محلول های فتی الکل های سولفاته نقاط ابری شدنی زیر دمای اتاق دارند که این حالت بسته به تولیدکنندگان متفاوت است. دلیل اصلی این تفاوت و مغایرت ها مقدار الکترولیت و الکل آزاد باقیمانده محصول می باشد.
مشاهده مطلب

ملانین سازی چیست؟

سنتز ملانین در پوست از اسید آمینه تایروسین شروع شده و با کاتالیزگری تیروزیناز پس از عبور از DOPA و دوپاکینون، دو نوع رنگدانه به نام های یوملانین و فائوملانین تولید می شود.
 3- انبارش ملانین در ملانوزوم ها
مشاهده مطلب

عمر مفید محصولات آرایشی بهداشتی

اگر ریمل خشک شد آن را دور بیاندازید. نه اینکه به آن آب یا بدتر از آن آب دهان اضافه کنید. تاریخ انقضا با عمر مفید محصول آرایشی بهداشتی متفاوت است. عمر مفید محصولات آرایش چشم محدودتر از عمر مفید سایر محصولات آرایشی بهداشتی است. محصولات کاملا طبیعی از محصولات معمولی عمر کوتاهتری دارند زیرا حاوی مواد نگهدارنده نیستند. شرایط نگهداری مثل بالا بودن دمای انبار و مواجهه با آفتاب عمر مفید یک محصول آرایشی بهداشتی را کاهش می دهند.
 مصرف کننده باید توجه داشته باشد که تاریخ انقضا درج شده بر روی محصولات آرایشی صرفا یک عدد تخمینی است به این معنا که ایمنی یک محصول، در صورت انبارش نامناسب، ممکن است حتی مدتها قبل از تاریخ انقضا واقعی آن از بین برود. عواملی مانند دمای بالای انبار، مواجهه محصول با آفتاب، بازبودن درب محصول و تست شدن آن توسط مشتریان دیگر قبل از فروش باعث فاسدشدن محصول قبل از تاریخ انقضا واقعیشان خواهد شد. از طرف دیگر اگر محصول در شرایط خوبی نگه داری شده باشد ممکن است تا مدتها بعد از تاریخ انقضا واقعی قابل قبول باشد.
مشاهده مطلب

مواد اولیه و سازنده خمیر دندان

موادي كه در تهيه خميردندان استفاده مي شوند مي توانند به گروه هاي زير دسته بندي شوند: • مواد پاك كننده و جلادهنده، • دترجنت ها و مواد كف كننده، • هيومكتانت ها يا مواد جاذب الرطوبه، • تركيبات پيوند دهنده، • مواد شيرين كننده و طعم دهنده، • مواد متفرقه با مقاصد درماني، سفيدكنندگي، نگهدارنده ها)
 براي اطمينان از قوام محصول نهايي بايد قدرت ژل از بچ به بچ اندازه گیری و کنترل گردد. براي تسهيل تهيه موسيلاژهاي كتيرا، پودر صمغ باید در مقدار مناسبي از گليسيرين يا الكل قبل از اضافه كردن آب، خیسانده شود. با این کار مانع از تشكيل لخته و توده خواهیم شد. خميردندان هاي تهيه شده با كتيرا، قوام خود را در هنگام انبارش حفظ می کند. همچنين در شرايط نگهداري گرم و سرد پايدار هستند و در مقابل تغييرات pH شكسته نمي شوند.
 کاربوپول به عنوان پیونددهنده كاربوپول 934 (كربوكسي وينيل پليمر ) به صورت پودر پف دار سفيد عرضه می شود. قوام دهندگي و معلق كنندگي مفيدي دارد و خميرهاي بدست آمده با اين ماده، درخشش خوبي دارد، بافت همواري دارند و ويسكوزيته اش در زمان انبارش پایدار است. اين خميرها سفت بوده و قوام بالايي دارند اما وقتي فشار اندكي به آنها اعمال مي شود از پك تيوب جاري مي شوند. كاربوپول 934 به فرم اسيد آزاد عرضه شده و فرم ژله اي آن با خنثي سازي محلول اسيد تشكيل مي شود. براي تهيه خمير، توصيه مي شود كه فرم اسيدي با بخش مايع مخلوط شود و مواد قابل حل فرمولاسيون اضافه شود و محلول اسيدي نهايي قبل از اضافه كردن مواد پاك كننده و جلادهنده خنثي سازي شود.
مشاهده مطلب

واژه «انبارش» در منابع و ترجمه های احسان حسنانی


GLYCOGEN — A sugar-based carbohydrate (polysaccharide) the body uses for energy storage. (See Glycoprotein.) (INCI dictionary)beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید