آکواپورین ها = aquaporins  

آکواپورین ها = aquaporins

نویسنده:

ehsan hosnani
احسان حُسنانی مدرس مراقبت از پوست
برای دریافت آموزش های رایگان، کلمه هدایا را با واتسپ به شماره 09017562749 بفرستید.
برای اطلاع از سرفصلهای پکیج آموزشی مراقبت از پوست و مو، کلمه پکیج را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید.

شماره های درج شده فقط برای دریافت آموزش های رایگان و اطلاع در مورد پکیج های آموزشی و وبینارها است.
در حال حاضر فرصت پاسخگویی به سوالات وجود ندارد.
چکیده: معادل انگلیسی کلمه یا واژه آکواپورین ها، Aquaporins می باشد.

آکواپورین ها چیست؟


آکواپورین ها = Aquaporins
aquaporins = آکواپورین ها، پروتئین های بین غشائی یا ترانس ممبران که نفوذپذیری انتخابی در برابر آب یا گلیسرول دارند. آب از طریق آکواپورین ها به داخل پوست حرکت می کند یا از پوست خارج می شود.


واژه «آکواپورین ها» در مقالات سایت احسان حسنانی

آکواپورین در محصولات آرایشی بهداشتی

آکواپورین ها گذرگاه های مولکولی از جنس پروتئین هستند که در داخل غشاء سلول های پوست وجود دارند و نقش مهمی در حفظ رطوبت پوست دارند. اوسرین و اوناگرین دو برند آرایشی بهداشتی هستند که روی ترکیبات آکواپورین زیاد مانور می دهند.
 آکواپورین ها دسته ای از پروتئین های غشاء سلول هستند که جریان آب به داخل و بیرون از سلول را کنترل و تنظیم می کنند. این گذرگاه های ملکولی نقش مهمی در متعادل نگه داشتن رطوبت پوست دارند.
 rsc.org پزشک آمریکایی پیتر آرگ در سال 2003 به خاطر کشف آکواپورین ها جایزه نوبل شیمی را دریافت کرد.
 Peter Arge بیش از نوع آکواپورین در دنیای حیوانات وجود دارد که نوع آنها در بدن انسان کشف شده است. فقط یکی از آنها به نام آکواپورین در اپیدرم وجود دارد. مطالعات نشان داده اند که با افزایش سن میزان آکواپورین در پوست کم می شود و این کاهش از سالگی به بعد بسیار مشهود است. یک کمپانی فرانسوی به نام آلبان مولر از عصاره خالص شده انار ترکیبی به نام آمیپورین ساخته که با تحریک آکواپورین های پوست، جریان طبیعی آب در پوست را برقرار می سازد. کاربردهای واقعی کرم مرطوب کننده آکواپورین اوسرین این کرم با الهام از جایزه نوبلی که به خاطر کشف آکواپورین ها اعطا شد، ساخته شده است. آکواپورین ها کانال هایی هستند که آب را از سلول به سلول حمل می کنند.فرمول این کرم حاوی گلوکو-گلیسرول است که بر اساس مستندات علمی، با حمایت از آکواپوین ها به انتقال رطوبت به داخل پوست کمک می کند.
 لوکاس مایر برای تخلیه بقایای حاصل از تجزیه چربی ها هم راه حل دارد و آن، ترکیبی برگرفته از دانه سویا به نام ژنیستئین است. گلیسرول و اسیدهای چرب ناشی از لیپولیز برای خارج شدن از سلول نیاز با کانالهای ملکولی به نام آکواپورین دارند. آکواپورین ها از جنس پروتئین هستند و ژنیستئین خوب می داند که چگونه این پروتئینها را سنتز کند!
مشاهده مطلب

واژه «آکواپورین ها» در منابع و ترجمه های احسان حسنانیAquaporin
آکواپورین ها کانال های مولکولی هستند که ورود و خروج آب به داخل سلول از طریق غشاء سلولی ر اکنترل می کنند.


beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید