رتینیل پالمیتات  

رتینیل پالمیتاتچکیده: رتینیل پالمیتات، فرم پایدارشده رتینول می باشد. ویتامین نرمال ساز. به دنبال فعالیت های آنزیمی در پوست تبدیل به رتینوئیک اسید یا رتینول مادر می شود و علائم پیری را برطرف می کند.
Retinyl Palmitate

رتینوئیک اسید در محصولات آرایشی بهداشتی

رتینوئیک اسید یکی از فرمهای ویتامین A است که فرزند رتینول به شمار می آید. رتینوئیک اسید به شکل مستقیم در محصولات آرایشی بهداشتی استفاده نمی شود.
 بسیاری از کرم های ضدچروک و جوان کننده صورت ادعا می کنند که حاوی رتینول هستند. اما اگر به ترکیبات تشکیل دهنده این محصولات (مثل نیتروژنا، رویتالیف لورآل، ایزولیفت اوریاژ) دقت کنیم عبارت های رتینیل پالمیتات یا رتینول پالمیتات را به جای رتینول می بینیم. چرا؟
 چون رتینول به شکل خالص ناپایدار است و درصورت استفاده مستقیم در کرم ممکن است به راحتی تجزیه شده و از بین برود. به همین علت از فرم استری شده و پایدار آن مثل رتینیل پالمیتات استفاده می شود.
 بنابراین پوست باید در یک مرحله رتینیل پالمیتات را به رتینول تبدیل کند و در مرحله بعدی رتینول را به رتینوئیک اسید (متابولیت فعال) تبدیل کند تا بتواند از مزایای آن بهره مند شوند.
مشاهده مطلب

راهکارهای کوچک کردن منافذ باز پوست

بازشدن منافذ پوست علت های مختلفی می تواند داشته باشد: چربی بیش از حد از غدد چربی تولید می شود و این جریان مداوم چربی به مروز زمان باعث بازشدن دهانه منافذ پوست می شود. کلاژن و الاستین پوست کاهش می یابد. کلاژن والاستین باعث نگهداشتن فنداسیون منافذ پوست می شوند. پس وقتی در اثر عواملی مثل نور آفتاب از بین بروند منافذ پوست باز می شود. راه کار چیست؟ در این مقاله راهکارهای مقابله با منافذ باز پوست درج شده است.
 3-    از رتینول استفاده کنید. رتینول و رتینیل پالمیتات را شب ها 30 دقیقه بعد از پاکسازی پوست استفاده کنید.
مشاهده مطلب

• Retinyl Palmitate
RETINYL PALMITATE — Vitamin A. Antioxidant vitamin widely used (both internally and topically) in the treatment of acne and other skin conditions. Its topical application promotes the formation of new skin cells and helps regulate oil secretion in the sebaceous glands. Par ticularly beneficial for dry or sun-exposed skin, it is often found in sun protection creams for its antioxidant proper ties and its soothing and hydrating effect on the skin. (A deficiency of vitamin A in the body reduces the mucopolysaccharides in the skin, which accelerates the skin’s aging process.) Also used as a natural preser- vative in cosmetics. (INCI dictionary)
Vitamin A – Retinyl palmitate Vitamin B-2 – Riboflavin Vitamin B-3 – Niacin (INCI dictionary)

• رتینیل پالمیتات

beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید