آرژیرلین، استیل هگزا پپتید 8  

آرژیرلین، استیل هگزا پپتید 8چکیده: پپتید بایومیمتیک بخش انتهایی رسپتورهای اسنپ، ریلکس کننده ماهیچه های صورت، ضد چروک با عملکرد شبیه بوتاکس
acetyl hexapeptide-8
آرژیرلین
آرژیرلین یک هگزاپپتید ضد چروک است که تأثیری شگرف در پیشرفت علم زیبایی و به خصوص در مقابله با چروک ها داشته است. این ماده ضد چروک اثربخشی قابل رقابت با سم بوتولینوم دارد. بدون آن که از خطرات و مشکلات تزریق و هزینه های بالای آن هراسی داشته باشیم.
یکی از بارزترین علایم پیری، افزایش چروک های صورت است. علاوه بر افزایش سن، عوامل ثانویه دیگری مثل جاذبه زمین و همچنین فشارهایی که به صورت متعدد و پیوسته به پوست صورت در هنگام خواب وارد می شود و همچنین حرکات چهره که در اثر انقباض ماهیچه های صورت حاصل می شود، می تواند چروک ها را تسریع کند.
نام رسمی و INCI آرژیرلین استیل هگزا پپتید 8 است. از این پپتید در سرم لیفتینگ زرتاکس استفاده شده است.

محصولات آرایشی شبه بوتاکس

خیلی از کرم ها ادعا می کنند که مشابه بوتاکس عمل می کنند. اما اگر بوتاکس را روی پوست بمالید، آیا کار بوتاکس تزریقی را انجام می دهد؟
 2- آرژیرلین آرژیرلین با نام علمی استیل هگزاپپتید 8 به تقلید از رسپتورهای SNAP که در داخل عصب قرار دارد ساخته شده و اجازه خروج استیل کولین از وزیکول خود را نمی دهد. به این ترتیب از اتصال عصب به ماهیچه جلوگیری می کند. تاثیر این پتید موقتی است.
مشاهده مطلب

ageless9
آرژیرلین پپتیدی که شبیه بوتاکس عمل می کند و در برخی از محصولات ضدچروک استفاده می شود.
argireline mech
مکانیزم عملکرد آرژیرلین: با مهار خروج استیل کولین از وزیکول های آن از اتصال عصب به ماهیچه جلوگیری می کند.
argireline og
نام INCI آرژیرلین، استیل هگزا پپتید 8 است.
vocabulary argireline og
مشابهت بوتاکس با آرژیرلین: هر دو اتصال عصب به ماهیچه را قطع می کنند.


پایان نامه ای با موضوع آرژیرلین

تهیه و ارزیابی لوسیون ضد چروک حاوی هگزاپپتید آرژیرلین، در دانشکده داروسازی
بیتا تحویلیان از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان «تهیه و ارزیابی لوسیون ضد چروک حاوی هگزاپپتید آرژیرلین» که به راهنمایی آقایان: دکتر محمدعلی شاطالبی، دکتر محمدرضا مفید و دکتر امیرحسین سیادت انجام شده، با موفقیت دفاع نمود.
چین و چروک صورت که بر اثر عوامل داخلی و خارجی مختلفی در افراد بروز می­کند، علت مراجعه بسیاری از افراد (به خصوص خانم­ها) به متخصصین پوست می­ باشد که از درمان های رایج و موثری که پیشنهاد می­گردد تزریق بوتاکس می باشد.
هدف از این پروژه، ساخت فرمولاسیون حاوی استیل هگزاپپتید آرژیرلین می باشد. این پپتید با شش اسید آمینه با مکانیسم مشابه با سم بوتولینیوم موجب کاهش انقباضات ماهیچه های صورت شده به دنبال آن شل شدن عضلات و کاهش چین و چروک را موجب می شود.
لوسیون آرژیرلین هگزاپپتاید شامل تویین 20، تویین 80، فنوکسی اتانول، بوتیلن گلایکول، پتاسیم سوربات، زینک سولفات و پپتید آرژیرلین در فاز آبی و فاز روغنی دارای ایزوپروپیل میریستات، گلیسیرین مونواستئارات، ویتامین ای، روغن کانولا و ستیل­الکل می­باشد و فرمولاسیون نهایی پس از انجام تست های پایداری و سایر تست های فیزیکوشیمیایی مانند آزمایش سانتریفیوژ، آزمایش تغییرات دما و ... انتخاب گردید.
فرمولاسیون شماره 2 با اجزای 520/1% تویین 80، 5/1%، فنوکسی اتانول 1%، بوتیلن گلایکول 2%، پتاسیم سوربات 5/0%، زینک سولفات 1%، ایزوپروپیل میریستات 10% ، گلیسیرین مونو استئارات 3%، ویتامین ای 1%، روغن کانولا 2%، ستیل الکل 1% و پپتید آرژیرلین 5% پس از ساخت کاملاً یکنواخت بوده و در سانتریفیوژ پایداری خود را حفظ کرده و سایر تست های فیزیکوشیمیایی را با موفقیت پاس کرده و به عنوان فرمولاسیون بهینه انتخاب گردید.
بر اساس نتایج به دست آمده از آزمایشات مختلف فرمولاسیون شماره 2 به عنوان فرمولاسیون برتر انتخاب گردید. پس از انجام آزمایش اثربخشی که به کمک دستگاه visioface صورت گرفت، آنالیز آماری صورت گرفته روی داده ها حاکی از معنی دار بودن تغییرات بوده و می توان این گونه ادعا کرد که لوسیون مورد نظر نتایج اثربخشی روی چین و چروک صورت از خود نشان داده است.
• Argireline
ARGIRELINE® peptide solution is the first anti-wrinkle hexapeptide with a Botulinum Toxin-like mechanism of action. It reduces the depth of the wrinkles on the face caused by the contraction of muscles of facial expression, especially in the forehead and around the eyes. ()

• آرژیرلین

beauty12

برای اطلاع از سرفصل های پکیج آموزشی، کلمه اسکین تراپی را با واتسپ به شماره 09101971690 بفرستید یا روی لینک اسکین تراپی کلیک کنید و اینترنتی خرید کنید
مطلب فوق را در شبکه های اجتماعی زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید